top of page

    V našej ponuke nájdete drevené parkety od značiek z Nemecka, Litvy, Poľska, Slovinska, Francúzska. V prevedení máme 2-vrstvové, 3-vrstvové a masívne parkety. Väčšina z ponuky sú už povrchovo upravené parkety ktoré nieje nutné po pokládke brúsiť a pod. Tak isto vhodné na pokládku kde je použité podlahové vykurovanie. Medzi obľúbené vzory patria herringbone, alebo rybia kosť, chevron alebo klasické dosky ktoré je u nás môžné objednať až v dĺžke 4m alebo až 6m

PALUBOVKY

Oyster.jpeg

Klasické dosky, alebo palubovky patria do časom overenej klasiky. Nestracnúci typ parkiet u nás nájdete v toľkých prevedeniach že to ani sami nevieme odhadnúť. Rôzne kombinácie selekcií dreva, rozmerov, hrúbok, povrchových úprav a farieb Vám zabezpečí to že svoju parketu si u nás určite vyberiete. Vrstvené parkety alebo masívne? S nášlapnou vrstvou 3mm alebo 6mm? Hladké drevo, alebo extra kartáč? Čo si len prajete to Vám vieme ponúknuť

CHEVRON

Drevené parkety vo vzore Chevron sa používajú už od 16. stor a to najmä v západnej Európe. Tento typ je známy ako francúzsky stromček. Tento vzor u nás nájdete v rôznych hrúbkach, uhloch stromčeka 45° alebo 60° v mnohých farebných prevedeniach. Tak isto je možnosť si objednať každý dekór minimálne v troch selekciách dreva. Na výber sú taktiež ako povrchové úpravy lak, olej alebo tvrdý voskový olej. Každá špecifikácia podľa výberu klienta sa vypočítava podľa aktuálneho cenníka. Preto nieje možné každú parketu s presnou cenou uviesť nťa eshop. 

Chevron vzor parkietu je obľúbený pre svoju symetriu a výrazný geometrický tvar. Je to úžasná alternatíva klasického vzoru rybiej kosti, ktorá prináša do miestnosti sofistikovaný a luxusný vzhľad. Vzor chevron sa vyznačuje paralelnými doskami, ktoré sú skrížené pod uhlom 45 stupňov alebo 60 stupňov, čo vytvára šikmé, šípovité línie.

Jednou z výhod parkiet vo vzore chevron je jeho rozmanitosť. Môžete si vybrať z rôznych formátov a hrúbok dosiek, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad a štruktúru podlahy. Od širších dosiek, ktoré dodávajú do miestnosti moderný vzhľad, až po užšie dosky, ktoré pridávajú klasický a tradičný nádych. Rovnako aj hrúbka dosiek môže byť prispôsobená vašim preferenciám a potrebám.

Dubové drevo je častou voľbou pre parkety vo vzore chevron. Dubové drevo je známe svojou pevnosťou, trvanlivosťou a krásou. Jeho prírodná farba a textúra prinášajú do miestnosti teplý a prírodný pocit. Okrem toho si môžete vybrať z rôznych odtieňov dubového dreva, vrátane svetlých, stredne hnedých a tmavých odtieňov, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad a farebnú harmóniu s ostatnými prvkami miestnosti.

Parkety vo vzore chevron majú výnimočnú schopnosť transformovať každý interiér. Ich jedinečný a klasický vzhľad môže pridať eleganciu a štýl do každej miestnosti. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete moderný, tradičný alebo vintage štýl, parkety vo vzore chevron sa dokážu prispôsobiť a vytvoriť dokonalý dizajnový prvok.

V záverečnom súhrne

môžeme povedať, že drevené parkety vo vzore chevron sú stále populárnejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vynikajúci dizajn a kvalitu. Ich rozmanité formáty, hrúbky a farby poskytujú nekonečné možnosti pre personalizáciu vašej podlahy. Nech už sa rozhodnete pre uhol vzoru chevron 45 stupňov alebo 60 stupňov, výsledkom bude ohromujúci, nadčasový a elegantný vzhľad. Doprajte si túto skvelú voľbu pre vašu podlahu a zažite pocit luxusu a krásy v každej miestnosti.

Fossil_Chevron
Fossil_Chevron_2

HERRINGBONE

Divine_3.jpeg
Divine_1.jpeg

Tvar ukladania parkiet do rybej kosti, stromčeka alebo anglický názov herringbone, aj takéto názvy má klasický štýl ukladania parkiet. Tento tvar ukladania je nadčasový a veľmi dobré sa kombinuje či už s moderným inetriérom a dizajnom alebo klasickým vybavením interiéru. Rybia kosť sa používala takmer vo všetkých hlavných mestách Európy najmä však v Paríži, Budapešti, Prahe, Bratislave a na mnohých hradoch a zámkoch. Ukladanie parkiet herringbone sa používa už takmer 150 rokov. Opticky interiéru veľmi pomôže pretože zväčší priestor tým že sa skladá z menších parkiet a ukladá sa kolmo na seba pri striedaní parkiet. Rybia kosť môže byť aj zdvojená alebo ztrojená to znamená že sa buď dve alebo tri parkety ukaladajú rovnako a následne sa striedajú. Taktiež veľmi pekne vynikne bordúra okolo stien v kombinácií s klasickou rybou kosťou.. V našej ponuke nájdete nielen drevené parkety v tvare herringbone ale aj laminátovú podlahu, alebo vinylovú podlahu či už lepenú alebo clickovú pre plávajúci systém pokládky. V našej ponuke nájdete značku Frevini studio.

 

bottom of page