top of page

Laminátová podlaha ALSAFLOOR

Laminátová podlaha ter Hürne

Alsafloor je jednou z ALSAPAN značiek, unikátneho popredného francúzskeho výrobcu laminátových podláh. ALSAPAN Podlahy ponúkajú ucelený rad výrobkov, ktoré spĺňajú potreby spotrebiteľov na podlahy v bytových i komerčných priestoroch, s vysokou alebo nízkou prevádzkou.

ALSAFLOOR_LOGO_2022-01.png

Alsafloor - Odolné a Kvalitné Laminátové Podlahy s Tradíciou od roku 1972

Alsafloor je renomovaná francúzska značka laminátových podláh, ktorá sa vyrába v malom meste Marleheim v Alsackej oblasti už od roku 1972. S dlhoročnou skúsenosťou a zameraním na kvalitu, Alsafloor ponúka vynikajúce laminátové podlahy, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a širokou paletou štýlových dizajnov.

Jednou z najvýznamnejších vlastností laminátových podláh Alsafloor je ich mimoriadna kvalita. HDF dosky použité na výrobu týchto podláh majú trikrát väčšiu hustotu ako bežné laminátové podlahy, čo zaručuje ich vysokú pevnosť a odolnosť. Táto vysoká kvalita znamená, že podlaha od Alsafloor je schopná odolať náročným podmienkam a dlhodobej prevádzke. Alsafloor ponúka laminátové podlahy s najvyššou záťažovou triedou AC5-6/33, čo znamená, že sú vhodné aj pre miesta s extrémnou prevádzkou, vrátane komerčných priestorov. Bez ohľadu na to, či ide o frekventovanú kanceláriu alebo obchodný priestor, laminátová podlaha Alsafloor sa postará o to, aby vydržala aj v najnáročnejších podmienkach.

Sortiment podláh Alsafloor je rozmanitý, ponúka rôzne formáty dosiek, vrátane štandardných dosiek a aj dosiek v tvare rybiej kosti. Táto variabilita umožňuje vytvoriť rôzne vzory a dizajny podláh, čo prispieva k ich jedinečnému vzhľadu a osobitosti.

 

Jednou z výhod laminátových podláh Alsafloor je ich dlhá životnosť. Vďaka kvalitným materiálom a precíznemu spracovaniu majú tieto podlahy životnosť až 35 rokov. Toto zaručuje ich dlhodobú hodnotu a zároveň umožňuje vám si vychutnávať

 

VÝROBNÝ PROCES

 

Dekoračný papier impregnovaný melamín je presne umiestnený pomocou laseru na dosku HDF. Protiťah a vyrovnávacia vrstva sú umiestnené pomocou laseru na a pod nosnú stredovú vrstvu HDF. Overlay, dekoračný papier, stredová vrstva HDF a vyrovnávacia vrstva sa potom taví polymerizáciou (DPL systém). A foto senzor kontroluje povrchové chyby pri lisovaní. Obrábanie a dôraz na detail: Po stabilizačnej fázeje možné panely obrábať. Celá lisovacia linka je riadená počítačom a každá fáza je monitorovaná a riadená samostatne. V záverečnej fáze je dôležité zabezpečiť, aby naše výrobky boli dodávané v perfektnom stave - dosky sú balené v ochrannom kartóne a následne zabalené v ochrannej fólii.

Laminátová podlaha značky ALSAFLOOR spĺňa všetky mechanické, ale aj estetické nároky náročného zákazníka. Vyznačuje sa jedinečnými dekórmi, ktoré nenájdete u žiadneho iného výrobcu laminátových podláh. Široká škála kolekcií od 8mm do 12mm umožňuje kombináciu rovnakého dekóru v rôznych hrúbkach. ALSAFLOOR má v ponuke tak isto elegantné 58mm rovné vysoké soklové lišty v rovnakých dekóroch ako parkety. Preto zákazník nemusí kombinovať soklové lišty od iných výrobcov.

alsafloor,water,protect
Laminátové parkety ALSAFLOOR majú jedninečnú vodeodolnú úpravu spoja ,,WATER PROTECT,,
Vďaka tejto úprave ako jeden z mála výrobcov zabraňuje poškodeniu podlahy vplyvom vody.


 
ter_Hürne.png

Eko podlaha s dušou dreva

Naša laminátová podlaha ter Hürne pozostáva takmer výlučne z dreva, takže neobsahuje plasty a neobsahuje žiadne škodlivé zložky, ako sú zmäkčovadlá a chlór. Je ekologicky nezávadný a podporuje zdravé domáce prostredie. Potvrdzuje to pečať Modrý anjel a eko-INŠTITÚT.

Pri jeho výrobe používame drevo z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Z toho vyrobíme jadro vašej laminátovej podlahy – jej základovú dosku.

Vďaka našim 60-ročným skúsenostiam ako výrobca inžinierskych podláh z tvrdého dreva navrhujeme naše laminátové podlahy s dôvernými znalosťami prírodného dreva. Drevo ako vzor sme vytvorili klamlivo skutočné návrhy dekorov, povrchové štruktúry a formáty.

Náš laminát pozostáva prevažne z biomasy. Hlavným komponentom je drevená kompozitná základná doska. Je zložený z husto zhutnených drevených vlákien. Dokonca aj lepidlo, ktoré používame, je z veľkej časti prevzaté zo živíc prítomných v dreve.

Jeden kubický meter dreva uchová jednu tonu CO₂. Nezáleží na tom, či je drevo veľké alebo malé. Biomasa, ktorú používame, pochádza z dreva, ktorého tvar a veľkosť ho robí nepoužiteľným na drevené podlahy alebo nábytok. Využívame teda zdroje, ktoré by inak v lese časom schátrali alebo sa použili na kúrenie. V týchto prípadoch však materiál uvoľňuje predtým uložený CO₂ do atmosféry.

 

Naša laminátová podlaha je klimaticky pozitívna. To znamená, že pri jeho výrobe spotrebujeme menej CO₂, ako ukladá. Takto spoločne prispievame do nášho sveta.

Veľký podiel odpadového dreva sa už používa na laminátové podlahy a výroba dosiek je významným užívateľom klimaticky poškodeného dreva. Bez drevených základových dosiek by bolo hospodárenie v lesoch zasiahnuté klimatickými zmenami nemysliteľné.

ter Hürne - Výnimočné Laminátové Podlahy s Nemeckou Precíznosťou od roku 1960

ter Hürne je renomovaná nemecká značka laminátových podláh, ktorá vyrába svoje produkty už od roku 1960 v meste Sudoln na severozápade Nemecka. S dlhoročným odkazom kvality a presnosti, ter Hürne ponúka vynikajúce laminátové podlahy s rôznymi dizajnmi, formátmi dosiek a štýlovými možnosťami.

Jednou z hlavných predností laminátových podláh ter Hürne je ich vysoká kvalita. Značka kladije dôraz na výber kvalitných materiálov a presné spracovanie, čo zabezpečuje, že každá podlaha spĺňa najvyššie štandardy odolnosti a trvácnosti. S ter Hürne si môžete byť istí, že váš podlahový kryt bude prekonať vaše očakávania.

Sortiment podláh ter Hürne je veľmi rozmanitý, čo vám umožňuje vybrať si podľa svojich preferencií. Ponúkajú rôzne formáty dosiek, vrátane tradičných štandardných dosiek aj moderných dosiek v tvare rybiej kosti. Táto variabilita vám poskytuje nekonečné možnosti pri vytváraní jedinečného dizajnu a vzoru pre vašu podlahu.

Okrem vynikajúceho vzhľadu majú laminátové podlahy ter Hürne aj dlhú životnosť. Vďaka ich odolnosti a trvácnosti sa môžete tešiť z vašej podlahy až 25 rokov. Táto dlhá životnosť prispieva k hodnote a investícii do vášho domova, pretože vám poskytuje podlahu, ktorá vydrží dlhé roky a zostane pekná a funkčná.

Nemecká precíznosť a zručnosť je v ter Hürne cítiť vo všetkých aspektoch ich laminátových podláh. Od kvality materiálov až po detailné spracovanie, značka si udržiava svoju povest presnosti a spoľahlivosti. Pri výbere laminátových podláh ter Hürne získavate nie len štýlový a trvanlivý povrch, ale aj istotu, že získate produkt, ktorý je navrhnutý a vyrobený s najvyššou starostlivosťou.

Laminát je jednou z mála podláh pozitívnych na klímu a spotrebuje veľmi málo pôvodne obhospodarovaného dreva.

 

Erwin ter Hürne

Laminátové podlahy pozostávajú takmer výlučne z dreva a iných organických materiálov. Každá vrstva štruktúry produktu obsahuje zdravé a udržateľné komponenty.

Zdravým stredobodom podlahy je jej stlačená základová doska vyrobená z drevených vlákien. Ten je na spodnej strane stabilizovaný stabilizačnou vrstvou tiež z drevených vlákien. Povrch podlahy Dureco tvorí živica, do ktorej primiešame prírodný minerál korund.

Laminátové podlahy ter Hürne udržateľne prispievajú k lepšej uhlíkovej stope rovnakým spôsobom ako drevené podlahy vyrobené z prírodného dreva. Jeden kubický meter dreva uchová jednu tonu CO². To pomáha znižovať hladiny CO² v našej atmosfére. Časť dreva v soklových lištách pochádza zo stromov poškodených víchricou. Tieto sa teda dobre využívajú a naďalej ukladajú CO².

bottom of page