top of page

Nemecká značka podláh založená v roku 1962 vedie už tretia generácia rodiny ter Hürne. Naša laminátová podlaha ter Hürne pozostáva takmer výlučne z dreva, takže neobsahuje plasty a neobsahuje žiadne škodlivé zložky, ako sú zmäkčovadlá a chlór. Je ekologicky nezávadný a podporuje zdravé domáce prostredie. Potvrdzuje to pečať Modrý anjel a eko-INŠTITÚT. Pri jeho výrobe používame drevo z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Z toho vyrobíme jadro vašej laminátovej podlahy – jej základovú dosku. Vďaka našim 60-ročným skúsenostiam ako výrobca inžinierskych podláh z tvrdého dreva navrhujeme naše laminátové podlahy s dôvernými znalosťami prírodného dreva. Drevo ako vzor sme vytvorili klamlivo skutočné návrhy dekorov, povrchové štruktúry a formáty.

Náš laminát pozostáva prevažne z biomasy. Hlavným komponentom je drevená kompozitná základná doska. Toto je zložené z husto zhutnených drevených vlákien. Dokonca aj lepidlo, ktoré používame, je z veľkej časti prevzaté zo živíc prítomných v dreve. Jeden kubický meter dreva uchová jednu tonu CO₂. Nezáleží na tom, či je drevo veľké alebo malé. Biomasa, ktorú používame, pochádza z dreva, ktorého tvar a veľkosť ho robí nepoužiteľným na drevené podlahy alebo nábytok. Využívame teda zdroje, ktoré by inak v lese časom schátrali alebo sa použili na kúrenie. V týchto prípadoch však materiál uvoľňuje predtým uložený CO₂ do atmosféry. Naša laminátová podlaha je klimaticky pozitívna. To znamená, že pri jeho výrobe spotrebujeme menej CO₂, ako ukladá. Takto spoločne prispievame do nášho sveta.

Logo_ter-Hürne-6530-0-01.png
Snímka obrazovky 2022-07-08 o 13.36.55.png
ba.a5.f9.RAUMSTUDIOHeaderDSK.jpeg

Vzhľad dekórov

 

Na rozdiel od podláh z pravého dreva majú dizajnové podlahy dekor. Preto naše smart podlahy nazývame aj dizajnové alebo dekoračné podlahy. Dekory dreva alebo kameňa vychádzajú z pôvodného materiálu. Čím presnejšia je reprodukcia, tým autentickejší je efekt. Forma, farba a efekt hĺbky zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní dekorácie. Dizajnér potrebuje dôkladné znalosti o vlastnostiach materiálu, aby dekor vykreslil k dokonalosti. To zahŕňa všetko od drevín a ručných remeselných techník až po spracovanie materiálu. Po dokončení návrhu ho vytlačíme na nosič dekoru pomocou najmodernejších technológií. To by mohlo znamenať tlač na drevené vlákno, vinyl alebo priamo na základnú dosku ako pri dizajnovej podlahe Avatara. Všetky dekoračné podlahy ter Hürne stelesňujú viac ako 60-ročné skúsenosti v oblasti spracovania dreva a remeselného spracovania. Túto odbornosť môžete vidieť a cítiť.

Laminátové podlahy pozostávajú takmer výlučne z dreva a iných organických materiálov. Každá vrstva štruktúry produktu obsahuje zdravé a udržateľné komponenty.

 

Zdravým stredobodom podlahy je jej stlačená základová doska vyrobená z drevených vlákien. Ten je na spodnej strane stabilizovaný stabilizačnou vrstvou tiež z drevených vlákien. Povrch podlahy Dureco tvorí živica, do ktorej primiešame prírodný minerál korund.

 

Laminátové podlahy ter Hürne udržateľne prispievajú k lepšej uhlíkovej stope rovnakým spôsobom ako drevené podlahy vyrobené z prírodného dreva. Jeden kubický meter dreva uchová jednu tonu CO². To pomáha znižovať hladiny CO² v našej atmosfére. Časť dreva v soklových lištách pochádza zo stromov poškodených víchricou. Tieto sa teda dobre využívajú a naďalej ukladajú CO².

bottom of page