Príslušenstvo     

Podložky pod laminátové a drevené plávajúce podlahy

Vždy podľa priestorovej situácie sa pri inštalácii podláh musí zvážiť výber materiálu podložky . Rozdielne požiadavky vo vzťahu k tepelnej izolácii a redukcii kročajového hluku vyžadujú správny výber izolačných podložiek.Nákupom podložkového materiálu STARLON sa rozhodnete pre mnohostranné a výkonné podložky. Podložkové materiály STARLON sú pomocou nákladných testov a laboratórnych skúšok optimalizované pre trvalú a vysokú izoláciu kročajového hluku pri súčasnom tlmení krokového hluku. Pri praktickom využití dosahujú tieto trvalo zaťažené podložky vynikajúce výkonové hodnoty v rámci typicky užívateľských situácií.Všetky podložkové materiály STARLON neobsahujú FCKW, bez problémov ich možno likvidovať v komunálnom odpade, sú recyklovateľné, neutrálne voči vode a toxikologicky nezávadné . Základný materiál je kompatibilný s bitúmenom, PVC, linoleom, olejom, cementom, umelou a prírodnou živicou ako aj s magnezitom.

STARLON TOP 1,6 mm

- balenie po 20m2 - NA PODLAHOVÉ KÚRENIE

Podložka z extrudovaného polystyrénu určená pod laminátové, drevené a ostané podlahové krytiny. Vyznačuje sa schopnosťou tepelne a zvukovo izolovať, pohlcovať drobné bodové nerovnosti povrchu, veľkou odolnosťou proti zaťaženiu a vysokou hodnotou redukcie kročajového hluku. Podložky STARLON® vylepšujú užívateľský komfort a predlžujú životnosť samotnej podlahy.

Mirelon 2mm

2 mm hrubá penová podložka PE je cenovo výhodná verzia. Stredné hodnoty pri izolácii krokového hluku a tepelnej izolácii. Nevýhodou je nízka hustota a tým aj nižšia tlaková stabilita. Na základe nepatrnej výšky môžete 2 mm peny ideálne použiť pri renovačných prácach. K dispozícii je v rôznych dĺžkach zvitkov.Redukcia kročajového hluku: ca. 16 dBPriestorová hmotnosť: ca. 20 kg/m³

STARLON 2 mm

- balenie po 15m2

Podložka z extrudovaného polystyrenu určená pod laminátové, drevené a ostatné podlahové krytiny. Vyznačuje se schopnosťou tepelne a zvukovo izolovať, pohlcovať drobné bodové nerovnosti povrchu, veľkou odolnosťou proti zaťaženiu a vysokou hodnotou redukcie kročajového hluku. Podložky STARLON® vylepšujú užívateľský komfort a predlužujú životnosť samotnej podlahy.

PE-fólia, parozábrana

Zvlášť pri inštalácii na nové podklady (zvyšná vlhkosť) a pri silných teplotných rozdieloch voči dole položeným priestorom musí byť použitá fólia PE ako izolácia proti vlhkosti. Zabraňuje poškodeniu laminátovej podlahy v dôsledku stúpajúcej vlhkosti. K dispozícii v rôznych hrúbkach a dĺžkach zvitkov. K dispozícii v hrúbke 120 μm a 200 μmMateriál: polyetylén

STARLON 5 mm

- balenie po 5m2

Podložka z extrudovaného polystyrenu určená pod laminátové, drevené a ostatné podlahové krytiny. Vyznačuje se schopnosťou tepelne a zvukovo izolovať, pohlcovať drobné bodové nerovnosti povrchu, veľkou odolnosťou proti zaťaženiu a vysokou hodnotou redukcie kročajového hluku. Podložky STARLON® vylepšujú užívateľský komfort a predlužujú životnosť samotnej podlahy.Má vynikajúce tepelne izolačné vlastnosti, výborne odoláva zaťaženiu a vyrovnáva bodové nerovnosti.Akékoľvek soklové lišty, prechodové a schodové hliníkové profily, podložky pod parkety a mnoho iného nájdete v tejto sekcii.

STARLON 3 mm

- balenie po 5m2

Podložka z extrudovaného polystyrénu určená pod laminátové, drevené a ostané podlahové krytiny. Vyznačuje sa schopnosťou tepelne a zvukovo izolovať, pohlcovať drobné bodové nerovnosti povrchu, veľkou odolnosťou proti zaťaženiu a vysokou hodnotou redukcie kročajového hluku. Podložky STARLON® vylepšujú užívateľský komfort a prodlžujú životnosť samotnej podlahy.

8mm podložka - hobra

Drevovláknité podložky pod laminátové a drevené plávajúce podlahy. Výborný útlm kročajového hluku a vyrovnávanie nerovností podkladu až do 3 mm.

Podložka na útlm kročajovému hluku pod laminátové a parketové plávajúce podlahypoužitie podľa DIN V 4108/10:2002: DEO